2 min read
3
0
59

Meciul NEBUN al lui Mircea Lucescu a inceput ca un cosmar! Razvan Rat a deviat mingea decisiv in propria poarta in minutul 28, iar Roma conducea cu 1-0.

Sahtior s-a dezlantuit insa din acel moment si a reusit sa egaleze fix 30 de secunde mai tarziu. Jadson a reusit sa profite de cateva greseli in apararea Romei si cu un sut deciat de la 22 de metri a egalat si a readus-o pe Sahtior in joc.

Razvan Rat a fost pus la zid de italieni dupa ce a deviat decisiv in proprie poarta in meciul cu Roma.Italieniii l-au TAXAT dur pe roman dupa gafa din minutul 28: „Greseala romanului de la golul lui Perrotta a fost de amatori!” au comentat cei de la Gazzetta dello Sport!

„Nu pot sa spun ca e o victorie mare, dar ne da sperante. Avem de muncit la Donetk, ne va fi greu acasa. Oricarei echipe ii va fi greu sa joace contra noastra, avem jucatori foarte tehnici. Nu suntem 100% calificati. Trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa nu ne gandim deja la turul urmator.”, a spus Razvan Rat aseara.sursa

Am o presimtire ca echipa lui nea Mircea va juca finala Ligi Campionilor.

• Sahtior merge in sferturile Ligii

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a reusit o calificare istorica in sferturile Champions League…