1 min read
4
0
142

Real Madrid a castigat cu 1-0 dupa golul lui Cristiano Ronaldo din prelungiri! Fiesta la Madrid. 300.000 de fani au iesit pe strazi in Madrid pentru a sarbatori castigarea Cupei Spaniei, dupa 18 ani de asteptare.

Real Madrid a reusit sa castige Cupa Spaniei dupa 18 ani, prin golul marcat in minutul 102 de Cristiano Ronaldo.

Dupa o prima repriza tensionata, Barcelona a fost la conducerea jocului in repriza a doua, insa elevii lui Guardiola au fost incapabili sa inscrie.

Meciul a mers in prelungiri, acolo unde Cristiano Ronaldo a facut diferenta, marcand cu capul dupa o centrare perfecta a lui Angle Di Maria.sursa